НОВИНИ

Виставка «Сестри»

В арт-просторі Bereznitsky Aesthetics з 23 вересня по 23 жовтня пройде виставка українських художників Івана та Василя Костенко, більш відомих як Braty. Влітку серія з успіхом виставлялася в Венеції. Куратором проекту виступає директор Kyiv Art Week та куратор проектів агентства Bereznitsky Aesthetics Марія Вторушин.

Художники через досвід жінок своєї родини досліджують, як суспільний устрій та ідеологія СРСР спотворили уявлення про особисте щастя жінки.

Роботи серії «Сестри» оголюють міф, що любов потрібно заслужити. Жінки радянського часу вважали любов нагородою за старання на благо інших, на благо батьківщини. Старше покоління досі живе за цим принципом, все ще не замислюючись про те, що любов — не медаль за вислугу років.

Брати Костенко вперше звертаються до власної фотографії, продовжуючи працювати в техніці колажу. Моделями стали близькі жінки художників: мама, бабуся, тітка, сестри і племінниці. Braty доповнили кольоровим ґлітчем фотографії, на яких відображені звичні побутові ситуації. Цей прийом — спосіб привести рідних жінок в сучасний світ, зняти з них гіпервідповідальність, прикрасити їх життя.

Знімки стилістично нагадують неформальну документальну фотографію 70-х років. Прийом відсилає нас до критики «норм», зафіксованих в той час, і накладають множинні табу на тілесність. Поняття жіночності було підпорядковане функціям, виконання яких вимагала від жінки тоталітарна держава. В сучасній західній культурі жінці набагато простіше зрозуміти, що робить її щасливою.

Венеціанський експеримент показав, що європейці сприймають покоління людей, що жили в СРСР, як травмоване. Говорячи про ці міфи, можливо пережити їх і виробити більш гуманні та комфортні шляхи соціальних взаємодій.

Виставка триватиме до 23 жовтня.
Графік роботи: пн-сб: 9:00 — 21:00, нд: 10:00 — 20:00.
Подія на Facebook.

13767345_1210228558996524_10606184372407010_o

Ще багато цікавого:

Please create a form with contact 7 or Ninja form and add.

Theme Settings > General > Contact Form Modal Settings